Malzemeler;2 bardak un3/4 su bardağı şeker1 1/2 çay kaşığı kabartma tozu1 çay kaşığı tuz1/2 çay kaşığı karbonat1 su bardağı çilek (kaba doğranmış)1 yumurta (çırpılmış)1/2 su bardağı portakal suyu1/2 su bardağı süt2 yemek kaşığı tereyağı (eritilmiş) Krem peynir kaynatmak için4 yemek kaşığı krem ​​peynir (yumuşatılmış)1/2 su bardağı pudra şekeri1 yemek kaşığı süt1/2 çay kaşığı vanilya özü Çilekleri iyice birleştirilene kadar 2 ila 3 yemek kaşığı un ile sıkın. Bu, meyvelerin tavaya batmasını önleyecek ve olgunlaşma sırasında şekillerini daha iyi korumalarına yardımcı olacaktır. Eritilmiş tereyağı, portakal suyu ve sütü bir ölçüm kabında veya küçük bir kasede karıştırın. Çırpılmış yumurtaya ekleyin. Tüm malzemeleri bir araya getirin ve resimdekiRead More →

Bisküvi 12 yumurta akı 12 kaşık şeker 6 yumurta sarısı 4 ince doğranmış fındık kaşıkları 6 un kaşığı Malzemeleri karıştırın ve fırın tepsisine koyun, bisküviyi 180 ° C’de yaklaşık 25 dakika pişirin. Pişmiş bisküviyi ikiye bölün ve ardından 4 kabuk elde etmek için her iki kabuğu yatay olarak kesin. Kişi başına 5 dcl süt 6 yemek kaşığı şeker 5 un kaşığı 1 vanilya şekeri 25 gr margarin 6 yumurta sarısı 4 muz kreması 20gr karamel krem 1 çorba kaşığı rom içine bir avuç kuru üzüm kestik istediğimiz her şeyi tat, kuru kızılcık, kayısı, hurma vb. Yaklaşık 10-15 dakika buharlaştırın. Pişmiş kremayı soğutun ve margarin ileRead More →

  1 kg un 1 küp maya ile 1 su bardağı süt, ılık 1 su bardağı yağ 2 yumurta akı 1/2 su bardağı su, ılık 250 g süzme peynir 1 yemek kaşığı şeker 2 yemek kaşığı tuz 1 demet maydanoz 250 gr koyun peyniri Üzerine boyamak için 2 yumurta sarısı Unu büyük bir kapta hazırlayın, mayayı ılık sütte eritin ve kaşığı dökün. Sonra yağı, 2 yumurta akını, suyu, kuarkı, şekeri ve tuzu ekleyin ve her şeyi yumuşak bir hamurda pişirin. Tavayı bir bezle örtün ve hamurun yükselmesi için yaklaşık 30 dakika ılık bir yere koyun. Koyun peynirini bir kaseye dökün ve taze ve kıyılmış maydanozlaRead More →

  200 g gjalpë 200 g sheqer 1 pako vanillin sheqer 1 majë luge kripë 1 limon  4 vezë  200 g miell 50 miell misri 2 lugë çaji,pluhur për pjekjeje   Për hedhjen: 100 g sheqer pluhur 4 lugë lëng limoni Pergaditja ; Ngroheni furrën në 175 ° C.Shkrijme gjalpin në një tigan. Fërkoni limonin jashtë lëkurës dhe pastaj shtrydhni lëngun. .Përzihet gjalpë i shkrirë me të gjithë përbërësit e tjerë në një brumë. Vendoseni brumin në kutinë e përgatitur dhe vendoseni në furrë. Piqni në pjesën e poshtme të furrës për rreth 60 minuta.Perziejme sheqerin me lëng limoni behet si krem.Hiqeni tortën nga furraRead More →

Për shumicën e njerëzve, stresi është bërë pjesë e përditshmërisë. Për ta luftuar atë nevojitet mund, mirëpo së pari duhet të dini çka ndikon dhe si ndikon në shfaqjen e stresit, e pastaj edhe luftimin e tij. Ndër këshillat më të rëndësishme në luftimin e stresit është ushqimi i shëndetshëm dhe konsumimi i ujit. Ajo çfarë hani ndikon në disponimin tuaj.   Ushqimet e pashëndetshme ju bëjnë më të lodhur dhe më të paaftë për t’u ballafaquar me stresin, prandaj mundohuni t’i përmbaheni dietave që kanë sasi të larta të fibrave, që janë të pasura me karbohidrate, pemë dhe perime. Gjithashtu mundohuni t’i shmangni sasitëRead More →

Torta e Krishtlindjeve është një tortë super e shijshme, e mbushur me fruta të thata dhe arra që do të pëlqehen nga njerëz nga të gjitha grupmoshat. Përbërësit për tortën e Krishtlindjeve: Boronica të thata – 1/3 filxhan Rrush të thatë i zi- 1/3 filxhan Rrush të thatë i bardhë- 1/3 filxhan Hurma- 1/3 filxhan Verë – 1/2 filxhan Gjalpë të pakripur – 1/2 filxhan (1 shkop / 8 tbsp në temperaturën e dhomës) vaj bimor – 1/2 filxhan Sheqer i ngjyre kafe- 3/4 filxhan Melasë(karamel) – 1/2 filxhan Qumësht – 3/4 filxhan Pluhur për pjekje – 2 lugë ushqimi Portokalli portokalli – 1 1/2Read More →

Nevoiten: Speca të kuq – 7 kg. selino – 150 gram. Majdanoz – 150 gram. Hudhër – 6-7 thelpinj, gjethe dafine piper i zi kokerr Perzierja e ujit: Vaj vegjetal – 0.5 litra. Uji – 0.5 litra. Uthull 9% -. 80 ml, Sheqer – 100 gram. Krip – 3 lugë gjelle Si të pergaditen: Shpërlajme nën ujë të rrjedhshëm specat,i largojme farat,prejmë në 4 copa. Prejmë thelpinjt e hudhres në kube. Në një tigan,shtojme ujin ,vajin,uthullen,sheqerin,kripen,pasi të vlojë,pak nga specat të vogla i vëmë në tigan,dhe i perziejmë për 2-3 minuta.Pastaj i largojme me një pirun specat nga tigani,dhe i zhvendosim në një pjate,hedhin pjesen tjeter te specave ,dhe kështu meRead More →

Pjepri është fruti ideal për të ”luftuar” ditët e ngrohta. Falë sasisë së madhe të ujit, vitaminave dhe mineraleve, ndihmon organizmin tonë të fitojë energji, të sigurojë hidratimin e nevojshëm, po kështu të mbrojë shëndetin e zemrës, veshkave, syve, si dhe kundër plakjes. Pjepri është një ndër frutat më të mira për t’u konsumuar në këto ditë të ngrohta vere. I ëmbël, i freskët por edhe tejet i shijshëm, pjepri duhet të jetë patjetër pjesë e listës së frutave që duhen blerë. Anti kancer Përmbajtja e lartë e karrotenoideve në pjepër mund të parandalojë kancerin dhe të ulë rrezikun e kancerit të mushkërive. Konsumimi iRead More →

Mundohuni të përgatitni një bukë të shijshme, me salcë me erëza, është e përkryer. Përbërësit Mielli 300 g 1 Vezë  Qumësht – 0,5 gote Vaj perimesh – 1 luge. Kripë – 1 luge. Sheqer – 1 luge. majdanoz, kopër,borzilok – qepe te reja Gjalpë – për lyerje Në miell shtoni kripën, sheqerin, majan. Shtoni zarzavate të prera dhe përzieni. Në qumështin e ngrohtë,përzieni një vezë, përziejeni dhe derdhni në një tas me miell. Shtoni vajin e perimeve dhe gatuani brumin.Brumin e mbulojm me nje pecete të ngrohtë deri të rritet brumi. Sapo brumi të rritet,vendoseni me kujdes në një fletë pjekjeje, vendoseni në furrë tëRead More →

Nevoiten perberesit ; 1.1/2 gota miell buke 1 lugë maja e çastit sheqer 1/2 luge 1 luge kripë 2/3 filxhan qumësht të ngrohtë 1 lugë gjelle vaj ulliri 3 pjese djathë i copëtuar  3 pjes djathë mocarela 2 vezë (nese deshironi,i ndajme ne rriska ose feta domatet ,specat,qepe te reja hudhra dhe qfare te deshironi proshute etj,dhe një përzierjete erezave qe ju pelqeni peshembull majdanoz ,origano,dil etj.) 4  lugë gjelle gjalpë,në qoftë se ju përdorni vezë piper i kuq i grimcuar Pergaditja; Përziejm përbërësit e thatë së bashku në nje ene me një mikser  Shtojm qumësht dhe vajin e ullirit  dhe i perziejme së bashku me dorë ose lugë të madhe.Read More →