İçten dışa güzel bir cilt yapılır. Diyet cilt bakımı% 80, güzellik tedavileri sadece% 20 sonuç verirken, güzel görünen bir cilt hakkında konuştuğumuzda. Diyetle yapılan cilt bakımı, dış estetik tedavilerden daha iyi performans gösterir, böylece doğal ve uzun süreli sonuçların tadını çıkarmak için doğru yolda zaman ve fon harcamanız gerekir. Cilt bakımı diyetle biter, sağlıklı görünen genç bir cilt üzerinde her şeyi etkileyen tek şey çilek. Harika bir cilt bakım diyeti olarak çilek için seçim yapabileceğiniz çeşitli faktörler vardır.Read More →

Maskë me vaj ,qepë dhe hudhër që ben mrekulli për problemet me flokun tuaj . Qepë + hudhër + vaj kokosit Merrni gjashtë thelpinje  me hudhër,i pastrojme nga levorja . Merrni një qepë të vogël, largojme levoren dhe prejmë në copa. Vendosim të dy përbërësit në një blender dhe përziejm për të formuar një paste të lëmuar. Merrni një filxhan të vajit të kokosit në një tigan dhe vendoseni në furrë. Pasi vaji është i nxehtë shtoni pasten-e hudhres dhe qepës në të. Le të ziehet në flakë të ulët derisa pasta mer ngjyrë kafe. Fikni ndezësin dhe hiqeni tiganin nga flaka. Le të ftohetRead More →

  Këngëtarja shqiptare me famë botërore çdo ditë e më shumë po arrin majat e muzikës botërore. Ajo së fundi u shpall si këngëtarja më e mirë e muzikës pop, në MTV EMA, ndërsa tani ajo ka vazhduar me aktivitete të tjera, shkruan Indeksonline. Këto ditë këngëtarja nga Prishtina, po qëndron në qytetin e Stokholmit, ku edhe ka vizituar muzeun e arteve ‘Moderna Museet’. Në një foto të publikuar së fundi, 23 vjeçarja ka bërë të ditur për vizitën atje. Ndryshe, Dua ditë më parë ka publikuar këngën ‘If Only’ në bashkëpunim me legjendën e muzikës italiane, Andrea Bocelli./Indeksonline/Read More →

Është njëra nga modelet më të komentuara në botë, duke bërë që çdo lëvizje e saj të ndiqet. Së fundi, ajo ka marr pjesë në shoun “Milan Fashion week”, ku është shfaqur me vello shumë të fryrë dhe përrallore. Ndonëse dukej shumë më ndryshe se nga nuset tjera, ajo dukej shumë e veçantë dhe në formë./Indeksonline/ Burimi:indeksonline.net Read More →

Pjepri është fruti ideal për të ”luftuar” ditët e ngrohta. Falë sasisë së madhe të ujit, vitaminave dhe mineraleve, ndihmon organizmin tonë të fitojë energji, të sigurojë hidratimin e nevojshëm, po kështu të mbrojë shëndetin e zemrës, veshkave, syve, si dhe kundër plakjes. Pjepri është një ndër frutat më të mira për t’u konsumuar në këto ditë të ngrohta vere. I ëmbël, i freskët por edhe tejet i shijshëm, pjepri duhet të jetë patjetër pjesë e listës së frutave që duhen blerë. Anti kancer Përmbajtja e lartë e karrotenoideve në pjepër mund të parandalojë kancerin dhe të ulë rrezikun e kancerit të mushkërive. Konsumimi iRead More →

Dhëmbët e bardhë dhe të shëndetshëm mund t’i krijoni edhe në shtëpi, duke përdorur këtë recetë natyrale shumë efektive. Gjethet e borzilokut kanë benefite të shumta për zbardhjen e dhëmbëve dhe mbrojtjen e tyre nga dëmtimet e çamçakëzëve, përderisa lëkura e portokallit është e pasur me shumë vitamin C dhe kalcium që ju ndihmojnë të luftoni mikrobet. Për këtë recetë ju nevojiten: Gjethe të borzilokut Lëvore të portokallit Pastë të dhëmbëve sipas dëshirës Në një enë vendosini gjethet e borzilokut, në sasi që konsideroni se është e nevojshme, pastaj vendosni edhe lëvoren e portokallit. Shtypni këta përbërës deri sat ë arrini një masë të dëshiruar,Read More →

Produktet që përdoren për rregullimin e thonjve përmbajnë përbërje kimike (kripëra, kamfur dhe formaldehid), të cilat mund të shkaktojnë alergji dhe reagime të forta jo vetëm tek thonjtë. Dermatiti i qepallave që mund të shfaqet tek një grua që i fërkoi sytë me thonj të lyer, është më i përhapuri. Kjo ndodh sepse lëkura delikate e syve është mjaft e ndjeshme ndaj këtyre përbërësve kimik, të cilat janë në recinin e manikyrit. Disa mundësi burimesh të tjera të reagimeve alergjike janë forcuesit e thonjve me fibër dhe ngjitësja e akrilikut që përdoret për vendosjen e thonjve artificialë. Reagim alergjik mund të shkaktojë edhe vendosja eRead More →